O mnie

Zainteresowanie zdrowym sposobem życia przyszło do mnie w bólach. Nie jest to tylko takie sformułowanie, ale brutalna prawda. Miałam tego pecha, że dopadło mnie zapalenie trzustki. Były szpitale, badania, operacje. Na końcu tej drogi przez mękę oczywiście dieta. Na początku przyznam  –  było ciężko. Rygor diety, nowe niekoniecznie moje smaki. Zaczęłam kopać w internecie, wertować fachową literaturę szukając inspiracji na nowe gotowanie.

Stara mądrość ludowa głosi, że „ Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”. Zainteresowałam się życiem Eko.

 Żyjemy w czasach wszech ogarniającej komercji, kolorowych reklam, pięknie pachnących, ale nasyconych trującą chemią produktów. Odkryłam, czym jesteśmy karmieni. Co kryje się za pięknymi kolorowymi opakowaniami z jedzeniem i kosmetykami dla dorosłych i dzieci oraz chemią gospodarczą.

Powodują one:

  • Zanieczyszczenie środowiska przez wylewanie wielkich ilości brudnej wody z detergentami do ścieków i „produkcję” ton plastikowych opakowań;
  • Magazynowanie dużej ilości pierwiastków z tablicy Mendelejewa w wątrobie, tkance tłuszczowej czy mięśniach. Tam skumulowane, z czasem mogą przyczynić się do pojawienia się chorób: skóry, układy nerwowego, wątroby, alergii skórnych i oddechowych u dzieci i dorosłych.

Pragnę podzielić się z Wami sprawdzonymi przez pokolenia domowymi sposobami na polepszenie życia. Przy minimalnym wysiłku niskim kosztem, można przyrządzić uniwersalne środki do sprzątania, kosmetyki i preparaty do ochrony zdrowia, które będziemy mieć zawsze pod ręką.

Zainteresowała mnie też medycyna naturalna. Znajdziecie tu, sprawdzone  metody samoleczenia, abyśmy nie byli, uzależnieni od koncernów farmaceutycznych.  

 Jeśli znasz swoje sprawdzone metody i chcesz się nimi podzielić innymi ludzmi napisz o tym w komentarzach. Danka Charzewska

Kontakt ze mną

Informacje kontaktowe